O mnie

Written by Author: Agata Ruchel-Chojka.

agata-ruchel-psycholog-seksuolog-wroclaw-portret 300

AGATA RUCHEL

Jako psycholog, psychoterapeuta i seksuolog działam w nurcie psychodynamicznym. Zajmuję się terapią młodzieży i osób dorosłych.

W moim gabinecie we Wrocławiu prowadzę terapię indywidualną oraz terapię par. Moja praca poddawana jest superwizji zarówno przez superwizorów psychodynamicznych, jak i superwizorów seksuologów. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamiczej i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

O mojej wiedzy i doświadczeniu świadczą ukończone studia i kursy:

 • "Certyfikat Seksuologa Klinicznego" Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Psychologii, Studium Podyplomowe: “Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii.
 • "KursTerapii Par", Laboratorium Psychoedukacji.
 • Uniwersytet Wrocławski, Instytut Psychologii.
 • „Zaburzenia seksualne u kobiet” Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
 • „Zaburzenia seksualne u mężczyzn” Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
 • „Seksuologia sądowa” Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

JUSTYNA BANASZKIEWICZ

Jestem psychologiem, psychoterapeutą kształcącym się w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, dzięki czemu nieustannie podnoszę poziom swoich kompetencji.

Mam doświadczenie w pracy indywidualnej jak i grupowej, które zdobywałam m.in. w takich ośrodkach jak: Oddział III Dzienny Psychiatryczny Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu; Oddział Kliniczny Dzienny Psychiatryczny Ogólny Kliniki Psychiatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu; Oddział Dzienny Młodzieży w Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu, a także w Poradni Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

W mojej pracy buduję relacje oparte na zaufaniu, otwartości i szacunku dla drugiego człowieka, kierując się przy tym etyką zawodową.


AGATA PAŁKA

Jestem psychologiem oraz terapeutą w procesie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Szkolę się w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie, które swój program realizuje współpracując z Oxford Cognitive Therapy Centre w Wielkiej Brytanii. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPS Uniwersytet Humanistyczno - Społeczny.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

W ramach szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty, swoją pracę poddaję superwizji.

 

PaulinaFlis Czech

PAULINA FLIS-CZECH

Jestem psychologiem, w trakcie certyfikacji na Seksuologa Klinicznego, członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Ukończyłam studia psychologiczne oraz podyplomowe z zakresu seksuologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje prace badawcze poświęciłam tematyce zaburzeń związanych z bolesnością zbliżeń – pochwicą, dyspareunią, wizerunkiem ciała oraz metodami ich leczenia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Centrum Rozwoju Dziecka we Wrocławiu.

Zgłębiam swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych oraz warsztatach seksuologicznych. Podstawową zasadą, którą stosuję w swojej pracy jest przekonanie, że Klient posiada siłę i potencjał, czyli zasoby, dzięki którym potrafi poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Musi tylko te zasoby odszukać i w nie uwierzyć.

Zajmuję się pomocą w sytuacjach:

 • dyskomfortu w trakcie kontaktów seksualnych -gdy przy kontaktach seksualnych pojawia się ból, strach, czy trudności z pożądaniem, lubrykacją lub orgazmem;
 • spadku lub utraty potrzeb seksualnych, awersji, anorgazmii, pochwicy, bolesnymi zbliżeniami;
 • zaburzeń erekcji, popędu seksualnego, przedwczesnego wytrysku;
 • braku zadowolenia z jakości własnego życia seksualnego;
 • doświadczenia zdrady, rozwodu czy rozpadu związku;
 • nietypowych upodobań seksualnych;
 • bezskutecznego starania się o dziecko w sytuacjach, gdy przyczyny somatyczne zostały wykluczone;
 • gdy pojawiają się obawy dotyczące rozwoju seksualnego Twojego dziecka, masturbacja dziecięca itp.;
 • kiedy potrzebna jest opieka psychologiczna w okresie ciąży i/lub po porodzie.
MilenaChrusciel

 

MILENA CHRUŚCIEL

Specjalizuję się w pomaganiu osobom uzależnionym zarówno od alkoholu, środków psychoaktywnych jak i uzależnionych behawioralnie. Prowadzę krótkoterminową indywidualną terapię osób dorosłych, grupę wsparcia dla osób uzależnionych, terapię na etapie pogłębionym ( po ukończonej terapii podstawowej) oraz terapię dla członków rodzin osób uzależnionych – współuzależnionych. Prowadzę również spotkania edukacyjne dla członków rodzin osób uzależnionych. Do problemów i potrzeb pacjenta podchodzę holistycznie. Pomagam osobom, które podporządkowały swoje życie nałogowemu zachowaniu, które utraciły kontrolę nad swoim życiem. Uzależnienie jest chorobą, która dotyka wszystkich sfer funkcjonowania człowieka. Zaburza funkcjonowanie sfer poznawczych, fizycznych, emocjonalnych, społecznych a także duchowych, co powoduje, że osoba uzależniona nie jest w stanie sama sobie poradzić z cierpień, w którym żyje.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z osobami uzależnionymi oraz z ich rodzinami. Obecnie pracuję w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego na Całodobowym Oddziale Leczenia Uzależnień, w prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień „Nowa Droga” oraz prowadzę grupy wsparcia dla osób uzależnionych przy Klubie Abstynenta w Kobierzycach oraz przy GOPS w Sobótce.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, 2 letni studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna – opiniowanie, edukacja, terapia, 1 – roczny Kurs Dokształcający w Dziedzinie Seksuologii Klinicznej oraz Szkołę Psychoterapii Uzależnień „CEDR” w Kamiennej Górze – obecnie w procesie certyfikacji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień.


MILENA CIESIELSKA-SKUZA

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii osób dorosłych. Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Swoje doświadczenie z zakresu psychiatrii zdobywałam kolejno w Oddziale Klinicznym, a następnie na Oddziałach Stacjonarnych oraz Dziennych w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, poznając specyfikę pracy oddziałów zarówno męskich, jak i żeńskich. W trakcie specjalizacji poznałam podstawy pracy na Oddziale Neurologicznym podczas stażu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu. Ponadto pracowałam jako lekarz w Wojewódzkim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym oraz Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Konsultuję pacjentów również w ramach prywatnej praktyki.

Swą wiedzę z zakresu farmakoterapii, psychoedukacji, podejścia terapeutycznego poszerzam poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach oraz szkoleniach.

Obecnie pracuję na stanowisku lekarza rezydenta w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu. W swej praktyce zajmuję się leczeniem takich zaburzeń jak: zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia pamięci, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia snu i odżywiania, a także zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych.
Dokumenty

 

swiadectwo_uk_studiow_
swiadectwo_podst_psycho_
dyplom ukonczenia szloly psychoterpii - Agata Ruchel
zaswiadczenie_seksuologia_
zaswiadczenie_zab_seksuolog_
zaswiadczenie_zab_seksuolog_

Certyfikat Seksuolog Kliniczny Agata Ruchel
Zaświadczenie o ukończeniu kursu dla par małrzeńskich