Uzależnienie od alkoholu - zapraszam na terapię z psychologiem

Uzależnienie i współuzależnienie

Author: Agata Ruchel-Chojka.

UZALEŻNIENIA - LECZENIE UZALEŻNIEŃ - POMOC OSOBOM UZALEŻNIONYM.

Schorzeniem naszych czasów staja się uzależnienia, potocznie nazywane nałogami. Coraz częściej w mediach, rozmowach oraz w specjalistycznych placówkach terapeutycznych pojawiają się słowa alkoholizm, narkomania, lekomania, nikotynizm, seksoholizm, pracoholizm czy zakupoholizm.

Uzależnienia od hazardu

Author: Agata Ruchel-Chojka.

PATOLOGICZNY HAZARD

Aktywność związana z graniem jest dominującą czynnością w życiu chorego (uzależnionego od hazardu) i prowadzi do naruszania norm, wartości, relacji rodzinnych, czy wartości materialnych danej osoby. Chorzy opisują, że chęć do grania jest silniejsza niż straty, jakie wskutek uzależnienia ponoszą. Impulsem do grania jest nieodparta chęć na wyobrażenia o wygranej, bogactwie czy łatwych pieniądzach. Pod hasłem uprawianie hazardu kryje się nie tylko gra w kasynie czy na automatach ale również gra w pokera czy zakłady bukmacherskie.

Czym jest uzależnienie

Author: Agata Ruchel-Chojka.

CZYM JEST UZALEŻNIENIE

W dzisiejszych czasach uzależnienie potocznie nazywane przez Nas nałogiem jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Pęd życia, permanentny stres, napięcie z którym sobie nie radzimy popycha człowieka do nałogowego regulowania uczuć, aby poczuć się pozornie lepiej. Uzależnienie z definicji to inaczej zaburzenie psychiczne, które prowadzi do przymusowych zachowań.

Witam Serdecznie!

agata-ruchel-psycholog-seksuolog-wroclaw-portret 200

Wyslij wiadomość

Email:
Temat:
Treść: