Psycholog małżeński we Wrocławiu

Problemy w związkach na tle seksualnym zazwyczaj wynikają z trudności w komunikacji w tej sferze. Partnerzy nierzadko wstydzą się mówić o swoich pragnieniach w obawie przed oceną i kompromitacją w oczach drugiej osoby. Taka lękowa postawa może prowadzić do utraty satysfakcji z życia seksualnego.

Najczęściej występują:

  • Trudności w komunikacji w sferze seksualnej
  • Nieśmiałość w kontaktach partnerskich
  • Niesatysfakcjonujace życie seksualne

 

Monotonia i nuda w związku - Pomoc Psychologa

Written by Autor: Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog z Wrocławia.

Nuda jest najpoważniejszym problemem, jaki na swojej drodze może spotkać dwoje ludzi we wzajemnej relacji. W miarę trwania związku, z jego długofalowością umiera w partnerach namiętność, która ku swojemu istnieniu potrzebuje nieprzerwanego uwielbienia partnera, które staje się niemożliwie w miarę realistycznego postrzegania partnera, które przychodzi z czasem. Dla partnerów długotrwałego związku trudne staje się utrzymywanie bliskości, zaufania i atrakcyjności, czy satysfakcjonującego poziomu intymności. Intymność między partnerami może z czasem ulec znacznemu ochłodzeniu, szczególnie ze względu na zmęczenie, zdradę, frustrację czy nieodpowiedzialność.

Niechęć i Wstręt seksualny u jednego z partnerów

Written by Autor: Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog z Wrocławia.

Brak ochoty na seks u jednego z partnerów, czy nawet wstręt seksualny (awersja seksualna) postrzegany jest jako swoista dysfunkcja na podłożu seksualnym, którą jednak należy wyraźnie rozgraniczyć od ewentualnych zaburzeń organicznych czy somatycznych. Osoba legitymująca się powyższym rodzajem problemów w życiu intymnym pozbawiona jest umiejętności i możliwości prawidłowego uczestnictwa w relacjach seksualnych.

Konflikty w małżeństwie

Written by Autor: Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog z Wrocławia.

Małżeństwo jako podstawowa komórka społeczna współdziała w każdej dziedzinie życia. Wspólna kooperacja niemal na każdej płaszczyźnie generuje nierzadko liczne konflikty i nieporozumienia między małżonkami, szczególnie, że charakter stosunków między małżonkami prowadzi do otwartego wyrażania uczuć i emocji między małżonkami.

Witam Serdecznie!

agata-ruchel-psycholog-seksuolog-wroclaw-portret 200

Wyslij wiadomość

Email:
Temat:
Treść: