Zaburzenia seksualne kobiet

Zaburzenia seksualne kobiet:
U wielu kobiet etiologia zaburzeń seksualnych jest mieszana. Brak lub utrata potrzeb seksualnych przejawia się zmniejszeniem zainteresowania tematami seksualnymi, myślenia o sprawach seksualnych, brakiem reakcji seksualnych w czasie kontaktu i brakiem satysfakcji emocjonalnej. Przyczyn zaburzeń orgazmu u kobiet można upatrywać się w czynnikach fizycznych( np. wady anatomiczne, zaburzenia hormonalne), psychologicznych( potrzeba dominacji, zaburzone relacje partnerskie, zaburzony obraz własnego ciała) i sytuacyjnych (np. przewlekłe zmęczenie, stresy i długotrwałe stany lękowe, urazy i szoku seksualne).

Najczęstrze zaburzenia:

  • Problemy z orgazmem
  • Lęk przed stosunkiem
  • Kompulsywna masturbacja
  • Oziębłość seksualna
  • Brak pożądania
  • Uzależnienie od seksu
Nadmierny popęd seksualny, bodźce i zachowania erotyczne przybierają formę rytuałów. Osoba nie potrafi zaprzestać zachowań pomimo konsekwencji, często bagatelizują problem. Skutkiem tego może być poczucie winy, wstydu oraz obniżona samoocena. Chora osoba może odczuwać wstręt do siebie, za czym idzie zmniejszenie satysfakcji seksualnej.

 

Satysfakcja seksualna kobiet a brak orgazmu

Written by Autor: Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog z Wrocławia.

Styl życia niebagatelnie wpływa na zdrowie seksualne człowieka, szczególnie tak licznych i narastających zmian w obyczajowości i postrzeganiu płci, których obecnie doświadczają społeczeństwa. Granica pomiędzy płciami ulega coraz silniejszemu zatarciu, które wdziera się również w sferę życia seksualnego człowieka. Obecnie kobieta odważnie wychodzi ze stereotypowej roli, staje się niezależna i pewna siebie, a kultura wielkomiejskich singli tworzy jej nowy obraz -  kobiety odważnej, bezpruderyjnej i świadomej swojej seksualności.

Zaburzenia pożądania u kobiet

Written by Autor: Agata Ruchel-Chojka: Seksuolog z Wrocławia.

Życie stawia przed kobietą szereg prozaicznych zadań, które przeciętnie kobieta postrzega, jako konieczne do wykonania. Powyższe silnie przedkłada się na monotonię i zadaniowość życia kobiety, a pożycie seksualne, które często przyjmuje się w związku za jego oczywistą składową, zaczyna przybierać postać jednego z zadań, które stawia się przed kobietą. Istnieje jednak liczna grupa kobiet, u których kontrast między ich stereotypowym, banalnym pożyciem seksualnym a wyobrażeniem jego ekstatycznej wariacji, pogarsza jakość pożycia między partnerami.  Z czasem kobieta traci zainteresowanie samym pożyciem i stopniowo zaczyna go unikać.

Witam Serdecznie!

agata-ruchel-psycholog-seksuolog-wroclaw-portret 200

Wyslij wiadomość

Email:
Temat:
Treść: